We currently only ship to Germany and Switzerland.
Skip to content
Versandkostenfrei ab 100 € in DeutschlandLieferung in 2–3 WerktagenKostenlose Rücksendung aus Deutschland
Barista Delight
  • Grinders
    • Hand grinders
    • Electric grinders
    • Coffee canisters
    • Spare parts
    HarioFellowComandanteTimemoreGaggia1Zpresso
    BaristaDelight Precision Hand Grinder Signature BaristaDelight Precision Hand Grinder
  • Filter & Brewing
    • Drippers
    • Coffee filters
    • Kettles
    • Carafes & servers
    • Moka pots
    • Cold brew
    • Cupping
    HarioFellowOrigamiAeroPressCafecBialetti
    BaristaDelight Immersion Switch Dripper Set Signature BaristaDelight Immersion Switch Dripper Set
  • Espresso
    • Espresso machines
    • Portable espresso machines
    • Accessories
    • Tampers
    • Dosing rings
    • WDT tools
    • Portafilters
    • Knock boxes
    Rhino Coffee GearAcaiaGaggiaOutinBarista HustleBarista Space
    BaristaDelight portable espresso maschine Signature BaristaDelight portable espresso maschine
  • Milk
    • Milk pitchers
    • Milk frothers
    FellowRhino Coffee GearBialettiBrewistaBarista HustleBarista Space
    BaristaDelight Henkelless Milk Pitcher with Leather Sleeve Signature BaristaDelight Henkelless Milk Pitcher with Leather Sleeve
  • Cups & Mugs
    • Cups, mugs & tumblers
    HarioFellowOrigamiRhino Coffee GearKintoLoveramics
    Origami Sensory Flavor Cup Popular Origami Sensory Flavor Cup
  • Scales
    • Scales
    • Thermometers
    HarioFellowRhino Coffee GearTimemoreAcaiaBrewista
    Timemore Mirror Mini Digital Scale – Precision Weighing for Coffee Brewing Popular Timemore Mirror Mini Digital Scale – Precision Weighing for Coffee Brewing
  • Care
    • Cleaning
    • Spare parts
    HarioFellowAeroPressRhino Coffee GearBialettiUrnex
    Urnex Cafiza Espresso Machine Cleaning Powder – 566g Popular Urnex Cafiza Espresso Machine Cleaning Powder – 566g
  • Brands
  • Signature
  • Sale
  • Contact
    Log in
    Cart
    Subtotal
    €0,00
    Shipping, taxes, and discount codes calculated at checkout.
    Your cart is currently empty.
    Logo Header 50f0f828 94b0 49e2 bf9c d6ff805049e4 Logo Header 50f0f828 94b0 49e2 bf9c d6ff805049e4
    • Grinders

      Categories

      • Hand grinders
      • Electric grinders
      • Coffee canisters
      • Spare parts
      All of Grinders

      Brands

      • Hario
      • Fellow
      • Comandante
      • Timemore
      • Gaggia
      • 1Zpresso
      • Airscape
      BaristaDelight Precision Hand Grinder From our Signature line BaristaDelight Precision Hand Grinder €129,99
    • Filter & Brewing

      Categories

      • Drippers
      • Coffee filters
      • Kettles
      • Carafes & servers
      • Moka pots
      • Cold brew
      • Cupping
      All of Filter & Brewing

      Brands

      • Hario
      • Fellow
      • Origami
      • AeroPress
      • Cafec
      • Bialetti
      • Timemore
      • Brewista
      • NextLevel
      BaristaDelight Immersion Switch Dripper Set From our Signature line BaristaDelight Immersion Switch Dripper Set €59,99
    • Espresso

      Categories

      • Espresso machines
      • Portable espresso machines
      • Accessories
      • Tampers
      • Dosing rings
      • WDT tools
      • Portafilters
      • Knock boxes
      All of Espresso

      Brands

      • Rhino Coffee Gear
      • Acaia
      • Gaggia
      • Outin
      • Barista Hustle
      • Barista Space
      BaristaDelight portable espresso maschine From our Signature line BaristaDelight portable espresso maschine €129,99
    • Milk

      Categories

      • Milk pitchers
      • Milk frothers
      All of Milk

      Brands

      • Fellow
      • Rhino Coffee Gear
      • Bialetti
      • Brewista
      • Barista Hustle
      • Barista Space
      BaristaDelight Henkelless Milk Pitcher with Leather Sleeve From our Signature line BaristaDelight Henkelless Milk Pitcher with Leather Sleeve €29,99
    • Cups & Mugs

      Categories

      • Cups, mugs & tumblers
      All of Cups & Mugs

      Brands

      • Hario
      • Fellow
      • Origami
      • Rhino Coffee Gear
      • Kinto
      • Loveramics
      • MiiR
      Origami Sensory Flavor Cup Popular in Cups & Mugs Origami Sensory Flavor Cup €22,99
    • Scales

      Categories

      • Scales
      • Thermometers
      All of Scales

      Brands

      • Hario
      • Fellow
      • Rhino Coffee Gear
      • Timemore
      • Acaia
      • Brewista
      • BooKoo
      • Subminimal
      Timemore Mirror Mini Digital Scale – Precision Weighing for Coffee Brewing Popular in Scales Timemore Mirror Mini Digital Scale – Precision Weighing for Coffee Brewing from €59,99
    • Care

      Categories

      • Cleaning
      • Spare parts
      All of Care

      Brands

      • Hario
      • Fellow
      • AeroPress
      • Rhino Coffee Gear
      • Bialetti
      • Urnex
      • Comandante
      • Cafetto
      • Moccamaster
      Urnex Cafiza Espresso Machine Cleaning Powder – 566g Popular in Care Urnex Cafiza Espresso Machine Cleaning Powder – 566g €7,99
    • Brands
    • Signature
    • Sale
    |
    account Log in icon-search Search icon-bag-minimalCart
    Home / Cafetto

    Cafetto

    8 products
    Cafetto Barista Cloth Set – Microfaser - Tücher für die Espresso - Bar (4er - Set) - Barista Delight
    CafettoCafetto Barista Cloth Set – Microfiber cloths for the espresso bar (set of 4)€16,99
    Cafetto Brew Clean Powder – Reinigungs - Pulver für Filter - Brüher & Carafes (500 g) - Barista Delight
    CafettoCafetto Brew Clean Powder – Coffee Brewer Cleaner (500 g)€10,99€21,98/kg
    Cafetto EVO cleaning agent for coffee machines - 1000g - Barista Delight
    CafettoCafetto EVO cleaning agent for coffee machines - 1000g€27,99€27,99/kg
    Cafetto EVO – Espresso - Maschinen - Reinigungs - Pulver (500 g) - Barista Delight
    CafettoCafetto EVO – Espresso Machine Cleaning Powder (500 g)€9,90
    Cafetto MFC Green – Milk - Frother - Cleaner (1 L Chamber - Bottle) - Barista Delight
    CafettoCafetto MFC Green – Milk Frother Cleaner (1 L Chamber Bottle)€13,90
    Cafetto Swivel Head Cleaning Brush – Brüh - Gruppen - Bürste mit auswechselbarem Kopf - Barista Delight
    CafettoCafetto Swivel Head Cleaning Brush – Group head brush with replaceable head€23,00
    Currently unavailable Cafetto Grinder Clean – 100 % natürlicher Mühlen - Reiniger (450 g) - Barista Delight
    CafettoCafetto Grinder Clean – 100 % natural grinder cleaner (450 g)€16,99€37,76/kg
    Currently unavailable Cafetto Renew Descaler – Entkalker für Kaffee - Equipment (4 × 25 g Sachets) - Barista Delight
    CafettoCafetto Renew Descaler – Coffee Equipment Descaler (4 × 25 g sachets)€6,99€69,90/kg

    Sortiment

    • Mühlen
    • Filter & Brühen
    • Espressomaschinen
    • Milch
    • Tassen & Becher
    • Waagen
    • Pflege
    • Marken
    • Signature
    • Neuheiten
    • Sale

    Service

    • Über uns
    • Kontakt
    • Mein Konto
    • Versand
    • Widerruf & Rücksendung

    Rechtliches

    • AGB
    • Datenschutz
    • Impressum
    • Mehrwertsteuer
    • Cookies & Tracking-Tools
    • Gewährleistung

    Language

    • Deutsch
    • English
    • American Express
    • Apple Pay
    • Google Pay
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • Visa

    © 2026 Barista Delight

    Cafetto